زندگینامه شهید مدافع حرم سعید بیاضی زاده

بسم رب الشهدا و الصدیقین

“کلنا عباسک یا زینب”

شهید بیاضی زاده، اولین شهید طلبه مدافع حرم استان کرمان در ۵ تیر سال ۱۳۷۳ در روستای حجت آباد انار دیده به جهان گشود. وی فرزند سوم خانواده است و یک خواهر و برادر بزرگتر و یک خواهر کوچکتر از خود دارد. پدر این شهید بزرگوار از جانبازان هشت سال دفاع مقدس و عمویشان هم شهید می باشند. تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش به پایان برد. از همان دوران به زیارت عاشورا علاقه خاصی داشت و پس از قبولی در مدرسه نمونه دوران راهنماییش آغاز شد. وی از همان سال از خانواده جدا شد و در خوابگاه زندگی می کرد و فقط هفته ای یک روز پیش خانواده بود. در همان جا با روحانیونی که در مدرسه امام جماعت بودند آشنا می شود و به حوزه علاقه پیدا می کند. پس از اتمام دوران راهنمایی در حوزه فاطمیه قبول می شود و به قم می رود. سطح یک حوزه را به جای ۶ سال در ۵ سال به اتمام رساند و سپس سطح دوم را در مدرسه خوانساری خواند و علی رغم سن کمش به درجه حجت الاسلامی رسید. وی حتی چند جلسه در کلاس درس خارج فقه هم شرکت کرده بود. نمرات ایشان نظر بسیاری از اساتید را جلب کرده بود و او جزو نفرات برتر نخبگان رهبری بود. حتی به علت استعداد کم نظیری که در زمینه مباحثه داشت کلاس های درسی را به عهده گرفته بود. علی رغم سن کمی که داشت چندین مرتبه در مناطق عملیاتی جنوب برای دانشجویان روایتگری کرده بود و چندین مرتبه نیز در اردوهای جهادی شرکت کردند. سال ۹۱ به عضویت سپاه قدس در آمد و در سال ۹۳ راهی جبهه های عراق شد. اولین بار در ماه رمضان سال ۹۵ به سوریه رفت و به جای یک دوره، دو دوره در آن مناطق ماند. پس از بازگشت ایشان خبر رسید که دوست صمیمیش محمد امین کریمیان شهید شده است. پس از بازگشت، خانواده و دوستان اصرار داشتند که مدتی صبر کند و دوباره برود اما ایشان دیگر دل ماندن نداشت و ۲۶ شهریور برای بار آخر به عنوان روحانی تبلیغی تیپ فاطمیون راهی سوریه شد و در منطقه صبوره به علت شناسایی شدن توسط دشمن در حالی که از خط مقدم باز می گشتند ترکش خمپاره به سرشان اصابت کرد و به مولایش ابا عبدالله پیوست. دشمن حتی ماشین آنها را با لدر واژگون کرد تا از شهادتش مطمئن شوند. لازم به ذکر است که دو رزمنده همراه ایشان هم اکنون زنده می باشند. پیکر این شهید بزرگوار پس از برگزاری مراسم تشییع با شکوهی در گلزار شهدای روستای محمد آباد ساقی به خاک سپرده شد.

 

رفقای شهید

شهید سعید بیاضی زاده و شهید محمد امین کریمیان

 

برای دیدن کلیپ های شهید سعید بیاضی زاده (شهیدِ سعید) روی لینک های زیر کلیک کنید:

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

قسمت پنجم

قسمت ششم

قسمت هفتم

قسمت هشتم

قسمت نهم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موسسه فرهنگی رسانه ای شهیدانه ها در سال ۱۳۹۸ به منظور ثبت ، ضبط و تدوین زندگینامه و خاطرات شهدای بزرگوار و ترویج آن در بستر فضای مجازی شروع به فعالیت نمود.

فعالیت شهیدانه ها بصورت جهادی و با کمک خیرین شهید پرور انجام می گیرد و هیچگونه وابستگی به سازمان و یا نهاد دولتی یا غیر دولتی ندارد.